VYBAVENÍ

Naše ordinace je nadstandardně vybavená. Díky tomu můžeme zajistit komplexní péči o pacienty. Kromě klasického vybavení každé ordinace (lůžko, počítače, zdravotnický materiál, léky atd.) disponujeme navíc tímto přístrojovým vybavením:


EKG

EKG snímá elektrickou aktivitu srdce a jako první může informovat o špatné srdeční funkci.


Naše EKG je propojeno přes bluetooth s počítačem, kam je záznam nahráván. Lékař poté zhodnotí, zda je srdeční rytmus v normě, nebo jsou na něm nějaké odchylky. V případě potřeby může záznam vytisknout. Vyšetření nezpůsobuje bolest, na pacienta je umístěno 10 přísavek.


EKG vyšetření provádíme u každého pacienta nad 40 let při každé druhé preventivní prohlídce, tzn. 1x za 4 roky. Dále se provádí jako součást předoperačního vyšetření nebo při akutních problémech (bušení srdce, bolest na hrudi...). Vyšetření hradí pojišťovna a trvá cca 5 minut.


QuikRead go

Přístroj dokáže přímo v ordinaci změřit tyto parametry:


1. Hodnota CRP (zánětlivé parametry) - z kapky krve přístroj změří, zda je v těle přítomen bakteriální zánět.  Podle hodnoty poté lékař nasadí či nenasadí antibiotika.

2. Strep Test - z výtěru z krku přístroj dokáže během pár minut určit, zda je v krku přítomen Streptokok a je nutné nasadit antibiotika.

3. Krvácení ve stolici (hemokult) - prevence rakoviny tlustého střeva - provádíme automaticky u pacientů nad 50 let při preventivní prohlídce


Xprecia Stride-INR

Přístroj umožňuje měřit hodnotu INR (srážlivost krve).


Hojně je tedy využíván u pacientů, kteří berou léky na ředění krve.


Z kapky krve lékař během pár vteřin pozná, zda je nastavená léčba u pacienta dostačující, nebo musí dojít ke změně medikace.Analyzátor BioHermes

Přístroj dokáže hned v ordinaci změřit tyto parametry:


1. Hodnota cukru v krvi (glykémie) - provádí se u diabetiků minimálně 4x ročně z kapky krve. Toto vyšetření ukazuje aktuální hodnotu cukr v krvi.

2. Hodnota glykovaného hemoglobinu (dlouhý cukr) - přesnější vyšetření cukru v krvi u diabetiků - přístroj dokáže z kapky krve vyhodnotit, jaké byly hodnoty cukru v krvi až 8 týdnů před vyšetřením, tzn. toto vyšetření je velmi důležité pro posouzení, zda je správně nastavená léčba. Zatímco při měření glykémie lze výsledek ovlivnit např. požitím sladkého jídla krátce před vyšetřením, tak zde k ovlivnění nedojde.


Pulzní oxymetr

Pulzní oxymetr slouží k měření nasycení krve kyslíkem a měření srdeční frekvence. Toto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání. Vyšetření je nebolestivé, prst je vložen do tzv. kolíčku, který pomocí infračerveného světla zjistí množství kyslíku v krvi a aktuální tepovou frekvenci pacienta.


Nízká hodnota nasycení kyslíkem v krvi poukazuje převážně na choroby dýchacích cest, astma, srdeční nedostatečnost atd.


Otoskop Pen Scope

Otoskop je přístroj sloužící k diagnostice chorob zvukovodu a bubínku. Nejčastěji je během vyšetření zjištěno ucpání zvukovodu mazovou zátkou (s následným výplachem zvukovodu), zánět zevního zvukovodu či patologie ušního bubínku. 


Během vyšetření je zavedena kuželovitá násada otoskopu do zvukovodu. Součástí otoskopu je světlo, které zvukovod nasvítí, aby lékař vše dobře viděl. Vyšetření je bezbolestné, pouze v některých případech může být mírně nepříjemné. 

Násada otoskopu je po každém použití desinfikována!


DD proudy

Jedná se o elektrické výboje nízké intenzity, které pomáhají snížit bolesti, zvýšit prokrvení a relaxovat svalstvo. Využívají se především při bolestech a blokádách zad a onemocněních kloubů. Většinou je součástí i aplikace teplých obkladů (zvýšení prokrvení).

Infuzní stojan

Jako jedni z mála ordinací v republice nabízíme svým pacientům kromě léčby DD proudy i aplikaci infuzí, které se využívají především u pacientů s akutními bolestmi zad/kloubů. Zatímco nyní museli pacienti po několik dní dojíždět ambulantně do nemocnice, nyní lze docházet na infuze k nám. Jediná nevýhoda je v tom, že zatímco v nemocnici pojišťovna hradí celou infuzi, tak v případě podávání u obvodního lékaře proplatí pouze část a pacient by si měl doplatek na léky uhradit. Pro naše pacienty jsme se rozhodli, že budou infuze zdarma, resp. doplatky na léky hradí naše ordinace (nechceme, aby kvůli doplatkům někteří pacienti léčbu odmítali).  Myslíme si, že pro spoustu pacientů jsou infuze podávané u obvodního lékaře lepší, než denně dojíždět do nemocnice.

Displej v čekárně

Jedná se o zařízení, které má hlavní účel zkrátit čekací doby pacientů.


Pacient při příchodu do čekárny vybere na displeji důvod své návštěvy (nemoc, recept, kontrola atd.) a poté vloží do zařízení kartičku zdravotní pojišťovny. Zařízení automaticky informuje sestru o tom, že je pacient v čekárně a jaký je důvod jeho návštěvy. Díky tomu může sestra efektivněji organizovat čas a pořadí pacientů, aby se zkrátila čekací doba.

Prosíme tedy pacienty, aby při návštěvě ordinace nosili kartičku zdravotní pojišťovny. Zároveň žádáme pacienty, aby případně pomohli jiným pacientům, kteří nebudou se zařízením umět pracovat.