VYBAVENÍ

Naše ordinace jsou nadstandardně vybavené. Díky tomu můžeme zajistit komplexní péči o pacienty. Kromě klasického vybavení každé ordinace (lůžko, počítače, zdravotnický materiál, léky atd.) disponujeme navíc tímto přístrojovým vybavením:

EKG - obě ordinace

EKG snímá elektrickou aktivitu srdce a jako první může informovat o špatné srdeční funkci. Naše EKG je propojeno přes bluetooth s počítačem, kam je záznam nahráván. Lékař poté zhodnotí, zda je srdeční rytmus v normě, nebo jsou na něm nějaké odchylky. V případě potřeby může záznam vytisknout. Vyšetření nezpůsobuje bolest, na pacienta je umístěno 10 přísavek. EKG vyšetření provádíme u každého pacienta nad 40 let při každé druhé preventivní prohlídce, tzn. 1x za 4 roky. Dále se provádí jako součást předoperačního vyšetření nebo při akutních problémech (bušení srdce, bolest na hrudi...). Vyšetření hradí pojišťovna a trvá cca 5 minut.

QuikRead go - Jamné

Přístroj dokáže přímo v ordinaci změřit hned několik parametrů. Nejčastěji je používán pro stanovení hodnoty CRP (zánětlivý parametr), kdy z kapky krve přístroj změří, zda je v těle přítomen bakteriální zánět. Na základě hodnoty poté lékař nasadí či nenasadí antibiotika. Druhou funkcí je stanovení krvácení ve stolici, což je běžnou součástí preventivních prohlídek nad 50 let jako prevence rakoviny tlustého střeva. Třetí parametr je glykovaný hemoglobin, který ukazuje, zda jsou diabetici dobře kompenzovaní. Poslední funkcí je tzv. Strep Test, kdy z výtěru z krku přístroj během pár minut určí, zda je v krku přítomen Streptokok a je nutné nasadit antibiotika.

SD BIOSENSOR - Luka nad Jihlavou

Přístroj umí stejné parametry jako výše uvedený QuikRead go (umí tedy CRP, krvácení ve stolici, glykovaný hemoglobin a Strep test). Kromě těchto parametrů má i mnohé další funkce, z nichž využíváme tzv. kardiomarkery, do nichž patří D-dimery, což je parametr, který bývá vysoký při hluboké žilní trombóze nebo plicní embolii. Dále umí dělat troponin, což je kardiomarker, který bývá vysoký při srdečním infarktu. Dalším parametrem je NT-proBNP, což je hormon, který bývá vysoký při srdečním selhávání. Díky tomuto přístroji můžeme potvrdit či vyloučit diagnozu akutních srdečních stavů přímo v ordinaci během pár minut.


Xprecia Stride (INR) - obě ordinace

Přístroj umožňuje měřit hodnotu INR (srážlivost krve). Hojně je tedy využíván u pacientů, kteří berou léky na ředění krve. Z kapky krve lékař během pár vteřin pozná, zda je nastavená léčba u pacienta dostačující, nebo musí dojít ke změně medikace.

BioHermes (diabetici) - obě ordinace

Přístroj je velice důležitý pro léčbu diabetiků (pacienti s cukrovkou). Přístroj jednak funguje jako glukometr, tzn. měří aktuální hodnotu cukru v krvi. Toto vyšetření by se mělo provádět u každého diabetika minimálně 4x ročně z kapky krve. Druhou funkcí přístroje je měření hodnoty glykovaného hemoglobinu (tzn. dlouhý cukr). Jedná se o vyšetření taktéž z kapky krve, kdy lze vyhodnotit, jaké byly hodnoty cukru v krvi až 8 týdnů před vyšetřením, tzn. toto vyšetření je velmi důležité pro posouzení, zda je správně nastavená léčba. Zatímco při měření glykémie lze výsledek ovlivnit např. požitím sladkého jídla krátce před vyšetřením, tak zde k ovlivnění nedojde.

Pulzní oxymetr - obě ordinace

Pulzní oxymetr slouží k měření nasycení krve kyslíkem a měření srdeční frekvence. Toto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání. Vyšetření je nebolestivé, prst je vložen do tzv. kolíčku, který pomocí infračerveného světla zjistí množství kyslíku v krvi a aktuální tepovou frekvenci pacienta. Nízká hodnota nasycení kyslíkem v krvi poukazuje převážně na choroby dýchacích cest, astma, srdeční nedostatečnost atd.

Tlakový holter - obě ordinace

Jedná se o přístroj, který měří 24 hodin krevní tlak v intervalu každých 30 minut. Doposud museli pacienti jezdit na toto vyšetření do Jihlavy, nyní ho lze uskutečnit u nás. Vyšetření se dělá hlavně u pacientů, kteří mají u nás v ordinaci vysoký tlak, ale tvrdí, že doma mají normální hodnoty. Pacient si v den vyšetření vyzvedne přístroj u nás v ordinaci, kde mu bude vysvětleno, jak s přístrojem zacházet. Zařízení poté již provádí vyšetření samostatně. Druhý den pacient přístroj přinese, data se stáhnou do počítače, kde se data vyhodnotí a dle výsledku dojde k úpravě léčby pacienta.

Otoskop Pen Scope - obě ordinace

Otoskop je přístroj sloužící k diagnostice chorob zvukovodu a bubínku. Nejčastěji je během vyšetření zjištěno ucpání zvukovodu mazovou zátkou (s následným výplachem zvukovodu), zánět zevního zvukovodu či patologie ušního bubínku. Během vyšetření je zavedena kuželovitá násada otoskopu do zvukovodu. Součástí otoskopu je světlo, které zvukovod nasvítí, aby lékař vše dobře viděl. Vyšetření je bezbolestné, pouze v některých případech může být mírně nepříjemné. Násada otoskopu je po každém použití desinfikována!

DD proudy - obě ordinace

Jedná se o elektrické výboje nízké intenzity, které pomáhají snížit bolesti, zvýšit prokrvení a relaxovat svalstvo. Využívají se především při bolestech a blokádách zad a onemocněních kloubů. Většinou je součástí i aplikace teplých obkladů (zvýšení prokrvení).

Infuzní stojany - obě ordinace

Jako jedni z mála ordinací v republice nabízíme svým pacientům kromě léčby DD proudy i aplikaci infuzí, které se využívají především u pacientů s akutními bolestmi zad/kloubů. Zatímco nyní museli pacienti po několik dní dojíždět ambulantně do nemocnice, nyní lze docházet na infuze k nám. Jediná nevýhoda je v tom, že zatímco v nemocnici pojišťovna hradí celou infuzi, tak v případě podávání u obvodního lékaře proplatí pouze část a pacient by si měl doplatek na léky uhradit. Pro naše pacienty jsme se rozhodli, že budou infuze zdarma, resp. doplatky na léky hradí naše ordinace (nechceme, aby kvůli doplatkům někteří pacienti léčbu odmítali).  Myslíme si, že pro spoustu pacientů jsou infuze podávané u obvodního lékaře lepší, než denně dojíždět do nemocnice.

Displej v čekárně - Luka

Jedná se o zařízení, které má hlavní účel zkrátit čekací doby pacientů v čekárně. Pacient při příchodu do čekárny vybere na displeji důvod své návštěvy (nemoc, recept, kontrola atd.), a poté vloží do zařízení kartičku zdravotní pojišťovny. Zařízení automaticky informuje sestru o tom, že je pacient v čekárně a jaký je důvod jeho návštěvy. Díky tomu může sestra efektivněji organizovat čas a pořadí pacientů, aby se zkrátila čekací doba. Prosíme tedy pacienty, aby při návštěvě ordinace nosili kartičku zdravotní pojišťovny. Zároveň žádáme pacienty, aby případně pomohli jiným pacientům, kteří nebudou se zařízením umět pracovat.