Očkování mladších 70 let s vysokým tlakem

09.04.2021

Vážení pacienti,

nově je umožněno registrovat k očkování proti Covid v naší ordinaci pacienty mladší 70 let s vysokým tlakem. Podmínkou je, že musí na vysoký tlak užívat minimálně dva a více různých léků. 

I nadále se mohou registrovat k očkování všichni starší 70 let a z těch mladších lidé s diabetem na inzulínu, vážnými kardiologickými či plicními onemocněními, onkologičtí pacienti a lidé s výraznou obezitou.

Každopádně při dalších dodávkách vakcín budou nejdříve naočkováni pacienti 70+ a teprve poté mladší nemocní pacienti, tj. jen mezi našimi pacienty je několik stovek lidí s vysokým tlakem a dvojkombinací léků, tj. tito pacienti se sice mohou již nyní registrovat do naší fronty, ale budou určitě nějakou dobu (možná i měsíce) čekat, než se naočkují prioritnější skupiny, ale samozřejmě i datum registrace hraje roli v tom, kdy se dostanou na řadu. 

Dle našich informací by dodávky vakcín ve druhé půli dubna měly být větší, navíc obvodním lékařům budou chodit i vakcíny Johnson, což počet také zvýší, tak věříme, že nějakou dodávku třeba ještě do konce dubna obdržíme - zatím jsme dostali pouze 1x dodávku 120 vakcín, ale v kraji jsou pořád lékaři, co doposud nedostali nic. Upozorňuji, že pacient si nemůže vybrat, jakou vakcínu dostane. Pokud ji odmítne, je ze seznamu vyřazen a další možnost má až poté, co budou naočkováni zájemci z dalších věkových skupin, tj, třeba i několik měsíců.