Očkování + covid opatření

24.07.2022

Vážení pacienti,

vzhledem k poptávce desítek lidí v posledním týdnu budeme opět očkovat na covid. Úvodem prosím ty pacienty, kteří jsou proti očkování či další dávku nechtějí, aby se zdrželi jakýkoliv komentářů. My se pouze snažíme zajistit očkování v místě bydliště pacientů, aby případní zájemci nemuseli jezdit až do Jihlavy. Nikomu vakcínu nevnucujeme, nikoho nepřemlouváme, pouze ji zájemcům obstaráme. Minule nám za toto pár pacientů psalo nenávistné emaily, tak snad se toho tentokrát nedočkáme.

V naší ordinaci budeme očkovat POUZE POSILOVACÍ DÁVKY, tedy 3. či 4. dávku (u pacientů co dostali jako první vakcínu Johnson se jedná o 2. či 3. dávku). Očkovat budeme POUZE VAKCÍNOU PFIZER (obchodní název Comirnaty). Jiné vakcíny mít nebudeme (k přeočkování lze podat i Modernu, avšak tu mít již nebudeme). Vakcínu Pfizer lze podat i pacientům, co předtím obdrželi jinou vakcínu (dle výzkumů to ničemu nevadí). Očkovat budeme do té doby, dokud bude zájem. Jakmile zájem ustane, tak očkování ukončíme.

Ohledně toho, komu se přeočkování doporučuje - vycházíme z informací zveřejněných Ministerstvem zdravotnictví ČR - očkovat se může každý STARŠÍ 18 LET, nicméně 4. dávka se doporučuje především osobám starším 60 let a u mladších především rizikovým pacientům (cukrovkáři, kardiaci atd.). Od poslední dávky musí být odstup alespoň 4 měsíce.

Zájemce o očkování prosím, aby se nám již nyní hlásili (telefonicky, emailem či přes facebook), abychom věděli, kolik vakcín pro začátek objednat. První vakcíny obdržíme první srpnový týden, přesné termíny očkování zveřejníme v průběhu příštího týdne (plánujeme v srpnu nějakou dovolenou, tak to musíme naplánovat). Princip bude stejný jako minule - budeme mít přesně stanovené časy a z minulých zkušeností víme, že kdo přišel přesně na čas, tak čekal max. pár minut (většina pacientů šla na řadu přesně na čas). Budeme se snažit vybírat termíny spíše v odpoledních hodinách. Pokud nějaký pacient potřebuje víkendový termín, prosím, aby nám to nahlásil hned při objednávání, ať máme přehled. Primárně nechceme víkendy trávit v ordinaci, ale pokud několik pacientů opravdu ve všední dny nemůže, tak víkendový termín semtam též uskutečníme.

Opatření v ordinaci: S ohledem na větší výskyt pacientů s covidem v našem okolí prosíme pacienty, kteří mají příznaky covidu, aby se před návštěvou ordinace vždy předem objednali (máme pro tyto pacienty speciálně vyhrazené časy na konci ordinační doby) a aby tito pacienti přišli s respirátorem. Snažíme se tímto jen ochránit rizikové pacienty, kteří k nám běžně chodí na kontroly.