Nouzové opatření

15.03.2020

Vážení pacienti,

dnes jsme obdrželi doporučení od Sdružení praktických lékařů ČR, kde bylo doporučeno všem praktikům, kteří nemají dostatečné množství ochranných pomůcek, aby okamžitě ordinace uzavřeli, resp. přepnuli do nouzového režimu (online bez kontaktu s pacienty).

S ohledem na to, že jsme prozatím nedostali ani jeden respirátor, a velmi rychle nám dochází rukavice a desinfekce, které nyní nelze nikde sehnat, tak jsme nuceni se k tomuto doporučení připojit.

Od zítra, tj. pondělí 16.3.2020 fungujeme v nouzovém režimu. Do čekárny ani ordinace nebude vpuštěn ŽÁDNÝ pacient. Všechny preventivní prohlídky, kontroly, a další objednaná vyšetření, RUŠÍME.

Po celou ordinační dobu budeme k dispozici na telefonu (567 219 113). Zároveň jsme Vám plně k dispozici na našem emailu (ordinace.luka@gmail.com), a to i mimo ordinační hodiny.

Veškeré záležitosti budeme tedy řešit po telefonu/emailu. Recepty budeme psát na dálku a posílat na mobil/email. Po telefonu jsme schopni i vystavit/ukončit neschopenku. Samozřejmě po telefonu konzultujeme veškeré zdravotní problémy našich pacientů. Prosíme všechny pacienty, kteří měli v plánu z nějakého jiného důvodu přijít (ředění krve, diabetici, pacienti pro inkontinenční pomůcky, administrativa atd.), aby nám zavolali, a na všem se domluvíme.

Žádný zástup není zajištěn. Stejné nouzové opatření jako my zavádí velké množství ordinací v okolí.

Nouzový stav trvá do odvolání, praktici mají slíbeno, že by v následujícím týdnu měli obdržet alespoň nějaké respirátory. Pokud se tak skutečně stane, bude poté možné následně ordinovat.

Velmi se omlouváme, že jsme nuceni k tomuto opatření přikročit, nicméně si myslíme, že je lepší na nějakou krátkou dobu ordinaci převést do nouzového bezkontaktního režimu, než vystavit lékaře a sestru rizikem nákazy, což by poté mohlo znamenat nefunkčnost ordinace až na 2 měsíce.

Děkujeme za pochopení

Kolektiv ordinace MUDr. Fürstové