Aktuální situace v ordinaci

13.04.2020

Vážení pacienti,

protože se množí dotazy na to, jak fungujeme, či jak to bude dál, pokusím se odpovědět:

Průběžně dostáváme malé zásoby respirátorů. Protože nevíme, kdy obdržíme další, tak se snažíme co nejvíce šetřit a ordinujeme 1-2x týdně (dle potřeby). Na telefonu jsme po celou ordinační dobu. Všechny pacienty objednáváme na konkrétní časy, tzn. nemůže nikdo přijít bez objednání. Do ordinace objednáváme pouze pacienty, které nemůžeme vyřešit online na dálku. Zároveň obvoláváme a zveme pacienty, kteří k nám musí chodit na pravidelné kontroly (hlavně na ředění krve a cukrovkáři). Neobjednaný pacient se k nám nedostane (všude je zamčeno). Vyšetření pacientů tedy normálně provádíme, ale pouze po objednání. Při jakémkoliv problému se na nás nebojte obrátit.


Zároveň i my nyní můžeme nechat udělat pacientovi test na koronavirus, resp. odeslat ho do odběrového stanu. Má to přísná kritéria, nelze dělat testy preventivně, každý testovaný musí splňovat přísná kritéria. Pokud by některý z našich pacientů pociťoval teplotu, kašel či dušnost, ať nás kontaktuje telefonicky/emailem a sdělíme mu další postup. 

Bohužel v současné chvíli nejsme schopni odhadnout, jak dlouho tento stav potrvá. Budeme se snažit co nejdříve vrátit do původního režimu. Jakmile se něco změní, budeme všechny kontaktovat. Jinak do odvolání platí pořád nouzový režim.

Děkujeme za pochopení

Za kolektiv ordinace

Mgr. Tomáš Fürst, Manager ordinace